DOLAR 9,31100.14%
EURO 10,83790.04%
ALTIN 529,070,10
BITCOIN 5977972,48%
İstanbul
16°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Survivor’da Barış ile Sercan Arasındaki ‘Mahrem Sır’ Kavgasıyla Başlayan ve Sonunda Herkesi Karıştıran Olaylar Zinciri
  • Kredi Finans Rehberi
  • Ekonomi
  • Emtia
  • Survivor’da Barış ile Sercan Arasındaki ‘Mahrem Sır’ Kavgasıyla Başlayan ve Sonunda Herkesi Karıştıran Olaylar Zinciri

Survivor’da Barış ile Sercan Arasındaki ‘Mahrem Sır’ Kavgasıyla Başlayan ve Sonunda Herkesi Karıştıran Olaylar Zinciri

ABONE OL
Ekim 12, 2021 00:33
Survivor’da Barış ile Sercan Arasındaki ‘Mahrem Sır’ Kavgasıyla Başlayan ve Sonunda Herkesi Karıştıran Olaylar Zinciri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muhteşem bir Survivor 2020 gıybetine ve kaosa HAZIR MISINIZ?! Toplanın, geçtiğimiz haftalardan itibaren Barış’la Sercan arasında fitili ateşlenen düellodan başlayarak son konseye kadar uzanan olaylar zincirini hep birlikte masaya yatırıyoruz…

Malum, 'koronavirüs' sebebiyle hepimiz evlerimizde ikamet etme mecburiyetinde olduğumuzdan Acun Medya ve TV8’e olan rağbet fevkaladenin fevkinde artmış durumda.

Dizi setleri durdu, aktif olarak yayınlanan program sayısı ise yok denecek kadar azken Dominik’te kendi karantina bölgelerini kurup hız kesmeden çekimlere devam eden bir Survivor 2020 söz konusu, elbette reytingler artacak! 

Zaten Acun Ilıcalı da konseyde bunu dile getirdi ve bundan sonra haftanın her günü Survivor olacağını söyledi. Biz de her akşam ekran başına yerleşip Survivor gıybetine düşeceğiz artık, yapacak bir şey yok.

Gelelim, asıl konumuz olan Barış-Sercan arasındaki gerginliğin çıkış noktası ve günümüze olan uzantılarına…

Bakın, bu durum yabana atılacak gibi değil çünkü bu ikilinin arasında çıkan husumetin faturası olayın tarafı olmayan bambaşka birine yani Parviz Abdullayev’e kesildi, yaniiiii işler bizim sandığımızdan da karışık sevgili Survivor takipçileri!

Ünlüler Adası’ndayken yaşanan gruplaşmayı hatırlarsınız, gerçi ona gruplaşma bile diyemeyiz çünkü gruplaşma böyle olmaz. Ada, Barış ve diğer ünlüler şeklinde ikiye bölündü desek daha doğru olur.

Barış’a yapılan baskıların dozu günden güne arttıkça ve Barış da sürekli üstüne gelen ünlüler takımına karşı hep sessiz kalmaya devam ettikçe, işler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlamıştı. Sonrasında Meryem’in sakatlığı ve yarışmadan diskalifiye oluşuyla birlikte adalar arasında bir transfer olacağı açıklandı. 

Barış ise o ana kadar aleyhine olan durumu lehine çevirip diğer adaya kendi geçmek isteyince onu yavaş yavaş adadan gönderme planları yapan ünlülerin tüm taktiklerini bozdu. Gerçi Barış’ın gönüllülerin yanına 'gönüllü' geçmesi bile suların durulması için yeterli olmadı; çünkü başta Sercan ve Mert olmak üzere, herkes Barış’a Survivor’ı dar etmeye adeta yemin etmişti.

Ama olayların asıl patlak verdiği yer bir oyun sırasında Sercan’ın aniden Barış’ın üzerine yürümeye çalışmasıyla oldu.

Bir an öncesinde her şey normalken bir an sonrasında ne olup bitti pek anlayamadık, bizim göremediğimiz bir olay nedeniyle bu ikilinin arasında ipler geriliverdi. Gerçi biz “ikili” diyoruz ama o an Barış’ın da ne olup bittiğinden haberinin olmadığı ortadaydı, ancak Sercan ısrarla Barış’ın bir kabahat işlediğini iddia ediyordu. Olayın sonrasında konseye taşındı ve ondan sonra kavganın çıkış sebebini öğrenme şansı bulduk. 

Sercan’ın söylediğine göre, Barış ona ait ‘mahrem bir sırrı’ yeni adasında paylaşarak Sercan için affedilmez bir günah işlemişti. Sercan bu sırrı yalnızca kendi adasındaki arkadaşlarına vermiş ve Barış da sözde bunu aralarındaki husumet nedeniyle diğer herkese yaymıştı. Barış ise bunun doğru olmadığını söyledi ve yüzleşmeye de hazır olduğunu vurguladı. Peki, neydi bu mahrem denilen sır ve neden diğer adadakilerle paylaşılmamalıydı?

Eğer sosyal medyada Survivor’ı takip ediyorsanız, konuyla ilgili az çok bilginiz vardır. İzleyiciler, bu sırrın Sercan’ın gönül işleriyle bir bağlantısı olduğu görüşündeler.

Burada devreye Gönüllüler Adası’ndan Nisa giriyor, çünkü büyük bir kaosa sebebiyet verdiğinden habersiz olan bu cici kızımız henüz doğrulanmasa da aslında olayın başrolü. Evet, doğru tahmin! Sercan’ın arkadaşlarıyla paylaştığı bu sır, Nisa’dan hoşlandığının itirafı. Sercan’ın karşı takıma söylendi diye bu kadar delirmesi de bu yüzden. Yani biz demiyoruz bunu, teoriler diyor! Gerçi bu teoriler ufak ufak gerçeğe dönüşüyor gibi, nitekim bunu da yeni bölüm fragmanından rahat rahat görüyoruz.

(Yine de taraflardan herhangi bir açıklama gelene dek bunun yalnızca bir dedikodudan ibaret olduğunun notunu tekrar düşelim.)

Söz konusu fragmandan Sercan-Nisa temalı görüntüleri merak edenler için şu tweet'i nazikçe şuraya iliştirelim.

Şunu unutmak da olmaz tabii!

Neyse, devam edelim…

Şimdi efendim, Sercan’ın sırrımı söyledi diye üzerine yürüyüp bir ton laf ettiği Barış’ın aslında ağzını açmadığı ortaya çıkıyor.

Hatta gönüllüler de bunu doğruluyor. Lakin herkes Barış’a bilenmiş bir kere, olayın aslı belli olsa da ne Sercan ne de takım arkadaşları bu husumetlerinden vazgeçmiyor. Onlar vazgeçmedikçe Barış’ın haksızlığa uğradığını düşünen Türk halkı basıyor SMS’i Barış’a! Barış yeni takımında da SMS birincisi oluyor, ünlüler ise bu sonuca daha bir kinleniyor. Sonrasında işler yine karışıveriyor, çünkü bu sefer kurşun Barış’tan sekip başka birisine saplanıyor. O kişi kim? Maalesef Parviz…

Olay nasıl Parviz’e döndü dolaştı derseniz, ilk ayak Barış ve Parviz’in önceleri yakın olmasıyla alakalı.

Gerçi sonraları Parviz de Barış’la olan samimiyetini kesiyor ama potansiyel bir eleme adayı olarak akıllara ilk girişi birazcık bu sayede. İkinci olarak da Parviz’in güçlü bir yarışmacı oluşu. Ama Parviz’i bitiren asıl nokta bu ikisi de değil, tamamen ünlülerin yanlış stratejisi. Konseyde çekimser oy kullanan Berkan sayesinde kadınlar Parviz’i, erkekler ise Ezgi’yi aday olarak ikili potaya sokuyorlar.

Ünlülerin Barış politikasına bilenen izleyiciler ise dokunulmazlık oyununu kaybeden ünlülerin kendi aralarında sırf en son geldiği için Ezgi’yi yazıp gönderme planına tepki olarak onu bu konseyde SMS birincisi çıkarıyorlar.

Bir önceki konseyde aday çıkarılan Ezgi, böylece potadan kurtuluyor ve SMS liderliğini alan kızlar tarafından Parviz’in karşısına aday olarak Mert ve Ersin çıkarılıyor. Bu beklenmedik pota yüzünden olan adanın en iyi yarışmacılarından biri olan Parviz’e oluyor ve ne yazık ki eleniyor. Aşkım ve Ezgi arasındaki konuşmadan ise kızların bu planla adada kalma çalışmaları yaptıklarını açık açık görüyoruz. 

Kızlar bu potayı tahmin etmişler miydi, yoksa tek yaptıkları onları hedef gösteren erkeklere bir ders vermek miydi bilemiyoruz. Ha bir diğer ihtimal var ki, o da erkeklerle kadınların karşılıklı anlaşıp Parviz’in ipini çektikleri ama o ihtimali düşünmek istemiyoruz doğrusu. Çünkü öyleyse halk bu oyunu bozar arkadaşlar, demedi demeyin!

Ezgi'ye son konseyde atılmış olan oyların çoğunun tepki oyu olduğu konusunda da hemfikirizdir herhalde, yanılıyor muyuz?

Gördüğünüz gibi Sercan’ın bir hareketi, olayla en ufak alakası olmayan bambaşka bir yarışmacının Survivor hayatını bitiriyor aslında. Biz gönül işlerinden çıkıp da nerelere geldik, inanın tam kestiremedik!

Buradan Parviz Abdullayev’e de geçmiş olsun dileklerimizi iletelim, gözlerimiz parkurlarda onu çok arayacak doğrusu. Yolu açık olsun…

Eleme konseyinin detayları için

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.